به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خدمات صنایع روستایی عشایری جاهد، دانشگاه فلوریدای مرکزی با انتشار مقاله ای نوشت هوش مصنوعی نه تنها برای تامین انرژی برق، اپلیکیشن‌ها یا خودروهای خودران استفاده می‌شود، بلکه باعث ایجاد نوآوری‌های کلیدی در کشاورزی نیز خواهد شد.

از حسگرهایی که می‌توانند خاک و آب را کنترل کنند تا ربات‌های مستقلی که می‌توانند محصولات را برداشت کنند، هوش مصنوعی فعالیت های کشاورزی را کارآمدتر، پایدارتر و مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

محققان دانشگاه فلوریدا در تلاش برای گسترش استفاده از هوش مصنوعی در کشاورزی درحال همکاری برای توسعه چندین فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که هدفشان بهبود عملیات میدانی صنعت کشاورزی است. 

پروفسور یونجون خو از گروه مهندسی مکانیک و هوافضای این دانشگاه از تخصص خود برای توسعه روش‌های هوش مصنوعی برای کنترل حرکت و زمان‌بندی در ربات‌های کشاورزی استفاده خواهد کرد. این ربات‌ها برای اجرای چندین عملیات در زمین‌های باز مانند تشخیص بیماری‌ها و برداشت محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از محققان برجسته دانشگاه فلوریدا می‌گوید:" ما پیش‌بینی می‌کنیم که هر روش هوش مصنوعی، فناوری پیشرفته مربوط به خود را ارتقا دهد و بتواند عملکردی برتر از روش‌های موجود یا سنتی داشته باشد."

هدف محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی ایجاد انگیزه و علاقه به کشاورزی در بین دانشجویان از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی است.